Jaukus vaiko kambario apšvietimas

Jeigu namuose apsigyveno naujas gyventojas, įrenginėjate jam ar jai kambarį ar kampelį, o jame bus reikalingi vaikiški šviestuvai. Jeigu ja vaikams perkame vaikiškus drabužius, vaikišką lovelę, žemesnius baldus ir dažome sienas linksmomis spalvomis, tai gal ir šviestuvams nereikėtų pagailėti kelių eurų bei gauti jį tokį, koks ir būtų geriausiai tinkantis būtent vaikams. Kaip rinktis tuos gražius vaikiškus šviestuvus?

Šviesos ant lubų

Viena iš priežasčių, dėl kurių vaikiški šviestuvai gali būti linksmas sprendimas ir patiems tėvams, tai kad čia atsiras galimybė sumontuoti kitokias šviesas ant lubų. Jeigu tokių linksmų eksperimentų paprastai neleidžiame sau dirbdami tiesiog kasdien ir ant lubų neklijuojame šviečiančių žvaigždžių ar debesėlių, tai štai planuojant vaiko kambarį, galima įgyvendinti net ir tokias gražias svajones bei jame sudėti įvairias gražias šviesas. Vaikams, atsigulusiems į lovelę, visada smagu matyti lubose jaukiai spingsinčias kelias žavias švieseles.

Vaikiški šviestuvų gaubtai

Kuo dar skiriasi vaikiški šviestuvai nuo įprastų? Tuo, kad vaikiškieji gali turėti visiškai kitokius šviestuvų gaubtus. Vaikiškų šviestuvų gaubtai dažniau bus marginti dailiais paveikslėliais, animaciniais personažais, linksmais dalykais. Ir tokie šviestuvai, žinoma, leis sukurti jaukią atmosferą vaiko kambaryje, kurią galbūt užaugęs vaikas ir prisimins. Gal ir jūs prisimenate kažką gražaus iš vaikystės – linksmą šuoliuojantį meškiuką lempos gaubtu, o gal „Daktaro, Ai, skauda“ lempą. Tai dalykai, kurie lieka prisiminimuose, todėl vaikiškų šviestuvų gaubtai turėtų derėti vaikų gyvenime.

Besisukančios šviesos

Dar vienas dalykas, kurį visada verta pritaikyti vaikų kambaryje – tai linksmai besisukančios šviesos. Jos turėtų būti taip pat dar vienas gražus dalykas. Joms besisukant atsiranda ir šešėliai, ir tam tikri skirtingi paviršiai įvairiai apsišviečia. Tokios šviesos gali derėti su skambaliukais arba grojančia melodija. Tai gali padėti vaikui nusiraminti ir ramiai miegoti net ir būnant vienam savo kambaryje.

Kiti sprendimai, turint vaikų

Galiausiai, taip pat, kaip ir visi kiti kambariai, vaikų kambarys turi būti protingai apšviestas. Jeigu yra kažkokia erdvė vaikui, kur jis galimai tamsoje sėdės ir skaitys ar rašys prie stalelio, tai tuomet reikėtų ir stalinės tinkamos šviesos. Gulantis į lovą taip pat turi būti galimybė pasireguliuoti šviesą, nebūtinai ją visiškai užgesinti, o gal tik pritemdyti. Tai naudinga, kai vaikas bijo tamsos ir pamažu išdrįsta miegoti vis tamsesniame kambaryje. Vertėtų kambaryje turėti ir spalvotų šviesų, kad būtų jaukiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *