Ką dirba dietologai?

Draugė pasakė, kad namuose pas ją atsirado net dvejos el. svarstyklės. Tiksliau, ji netyčia užsiminė, kad ieškojo jų internete ir rado gerą parduotuvę, kur parduodamos el. svarstyklės. Tada kalbėjomės toliau ir aš pabandžiau išsiaiškinti, kam gi jai tos dvejos svarstyklės. Pasirodo, vienos yra skirtos maistui sverti, o kitos – savo kūno svoriui. Pasidarė keista, kad po daugelio metų ji ir vėl ryžosi pradėt laikytis dietos. Paklausiau, kas nutiko, o ji prisipažino, kad nuėjo pas dietologę, kuri jai sustatė mitybos planą.

Apsilankė pas dietologę

Draugė sakė, kad ilgai dvejojo, ilgai buvo nedrąsu, kol galiausiai ryžosi ir pas ją nuėjo. Nepasirodė, kad būta labai dėmesingos dietologės, bet visgi buvo smagu, jog antsvorio nebuvo labai daug. Draugė ilgai nesisvėrė, el. svarstyklės varydavo didžiausią baimę. Taigi, ji net nežinojo savo tikrojo svorio. Bijojo, kad nebūtų diagnozuotas didelis nutukimas, bet tai, viso labo, buvo tik nedidelis antsvoris. Dietologė pasakė, ką valgyti, ko nevalgyti, papasakojo, kokie yra sveikos mitybos principai. Draugei buvo sudarytas valgiaraštis, pagal kurį ji per dieną suvartos apie 1500kcal, o per mėnesį galės numesti apie 4 kilogramus. Esmė yra pagauti įprotį, visada valgyti 5 kartus per dieną, visada stengtis daugiau judėti, vengti alkoholio, nes tai tik tuščios, alkį skatinančios kalorijos. Pasilinksminti juk galima ir be to.

Tolimesnis gyvenimas

Taigi, pamačiau ją sveriančią savo pusryčius su mažomis elektroninėmis maistinėmis svarstyklėmis. Paklausiau, ar ji dabar skaičiuos kalorijas. Sužinojau, kad ne, ji tik pasveria patį produktą, o kalorijų tiksliai neskaičiuoja, nes tai jai per didelis galvos ūžimas. Paprašiau, kad parodytų tą stebuklingąjį valgiaraštį. Viskas atrodė gana saikinga, gerai, subalansuota. Tik buvo pikta, kad už tokias paslaugas yra imami pinigai. Pamaniau, kad aš taip pat galėčiau teikti tokias paslaugas. Susirasčiau iš interneto nekaloringų, bet sveikų ir maistingų patiekalų valgiaraštį. Sudaryčiau jį porai mėnesių, duočiau klientėms. Nusipirkčiau geras elektronines svarstykles, kurios dar ir nustato specialią riebalų masę. Tuomet tai panaudočiau savo specialiame kabinete. Imčiau kuo daugiau už konsultaciją, nes kuo daugiau žmogus sumokėtų, tuo jam atrodytų didesnė motyvacija vėliau pačiam laikytis dietos ir taisyklingai maitintis. Juk visa ko esmė ir yra, kad žmogus nepersivalgytų, kad jis pats stengtųsi reguliariai maitintis. Šito dietologui nereikia padaryti, kaip ir prisiimti atsakomybę už žmogaus elgesį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *