Nuo ko reikia saugoti namus

Taip dažnai stebėjimo sistemos namus saugo nuo grėsmių, tačiau didžiąją laiko dalį jos tiesiog stebi pastatus ar objektus, ir nieko blogo nevyksta. Įsidiegus saugos sistemas, žmonėms gali kilti klaidingas įspūdis, tarytum iš tiesų nėra nuo ko tų namų saugoti, o saugojimas kažkodėl vyksta. Tačiau klaidingas įspūdis tegul ir lieka tokiu. Juk iš tikrųjų nuo ko saugoti visada yra, tiesiog tie, nuo kurių saugoma, gana greitai pajunta tai, kad yra saugoma kažkas, ir stengiasi ten daugiau nekišti nagų. Tad vien saugos sistemos buvimo faktas jau kažkiek apsaugo namus.

Vagys

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl objektus ima saugoti įvairios sistemos, tai baimė, kad bus įsilaužta, kad kokie nors vagys kažką paims ir nieko nebus galima daugiau padaryti. Taigi, vagių baimė yra iš tiesų pagrįstas dalykas. Ypač tada, kai, kaip dažnai nutinka Lietuvoje, yra nusprendžiama kažkur iškeliauti, emigruoti, išvykti, ir namai paliekami tiesiog be priežiūros. Tačiau palikti namus neapsaugotus nereikia taip baimintis, jeigu bus įdėta signalizacija, taip pat vaizdo kameros. Vos tik bus užfiksuoti kažkokie įtartini judesiai, praeiviai, garsai, iškart atlėks patikrinti saugos tarnybos. Žinoma, kartais tokiu būdu yra be reikalo sureaguojama. Pavyzdžiui, bando į svečius kažkas ateina, klebena rankeną, o signalizacija suveikia. Arba, patys savininkai pamiršta kodus, pamiršta, kaip reikia įeiti, ir štai visos saugos tarnybai sureaguoti iškart būna sukurtos – tarnybos sureaguoja, atvažiuoja, o ten gal tik patys savininkai būna.

Gaisras

Kita priežastis, dėl kurios verta patikėti savo namų saugumą tokioms kompanijoms kaip manosauga.lt, tai galimas gaisras. Niekas nesako, kad jis tikrai bus, bet nesako ir kad jo tikrai nebus. Gaisras gali ištikti kiekvienus namus, ir reikia visada stengtis pirmiausia jo nesukelti. Turėti tvarkingą elektros instaliaciją, tvarkingą šildymą, iškrėstą kaminą ir pan. Bet tai vis tiek pilnai neapsaugo nuo gaisro – jis gali kilti įvairiais atvejais, taip pat tuomet, kai atrodo, kad viskas gerai. Jis visada kyla nenuspėjamai, dėl to ir yra toks pavojingas.

Stebėjimo sistemos gaisro nesutramdys, tačiau priešgaisrinė signalizacija iškart reaguos į dūmų perteklių ir užfiksavus galimą pavojų, bus tuojau pat išsiunčiamos gaisrinės ir specialiosios tarnybos į tą vietą, kur fiksuojamas gaisras. Taigi, išvykstant, paliekant savo namą, lygiai taip pat reikėtų stengtis jį apsaugoti ir nuo gaisro, ne tik nuo vagių ir galimų įsilaužimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *