Pirmasis pavasario derlius: dalijamės istorijomis

Tikriems sodininkams šiltnamiai jau dabar neša pirmąjį derlių. Paprašėme žmonių pasidalinti savo istorijomis apie tai, kaip iš šiltnamių jau dabar jie išgauna derlių.

Nuo palangės keliaus į šiltnamį

Nors pas kai ką ir šiltnamiai jau brangina pirmuosius daigus, tačiau sodininkas Tomas sako, kad jam patinka anksti pradėti daiginti, ir tą jis daro tiesiog kambaryje ant palangės. „Kaip pas kitus ant palangių auga svogūnai arba gėlės, taip pas mane siūbuoja jau iki 40 cm užaugę pomidorų, agurkų daigai, kitų daržovių. Šis savaitgalis kaip tik bus puikus, todėl per jį viską persodinsiu į šiltnamį. Tikrai laukti jau ilgiau nebegaliu, nes dabar daigai gerokai ūgtelėję, daugiau augti tokiomis sąlygomis jie nelabai gali, nes jau jiems trūksta ir saulės, ir žemės, jie sunkiai spaudžiasi vazone. Reikia kuo greičiau persodinti, tikiuosi, šiltnamyje jie jausis puikiai. Juk specialiai iš seniau raugiau kompostą, tręšiau žemę, o ir šiltnamis yra naujas, puikus, su automatine laistymo sistema“, – sako sodininkas.

Jau valgo pavasarines salotas

Savo sodą ir nedidelį šiltnamį turinti Irena sako, kad jau valgo pirmąsias salotas. „Pamenu, Kaziuko mugėje pardavinėjamos buvo salotos, kilogramas 8 eurus kainavo. Siaubas, kaip brangu. Tada nepirkau ir pagalvojau – jau geriau už tuos pinigus gražų dubenį nusipirksiu, ir kai mano augalai sudygs, jame skanias salotas susimaišysiu. Tai jau tokias ir valgau. Paprastos lapinės salotos jau savaitę kaip keliauja į maisto sudėtį. Ridikėlius jau seniau turiu, svogūnų laiškams auginti nė šiltnamio nereikia – viską, visus prieskonius paprastai auginu ant palangės“, – sako Irena.

Galvas tik kelia pirmieji daigai

Dovilė džiaugiasi, kad jos šiltnamiai jau žaliuoja. „Pavasario laukiu kiekvienais metais vis stipriau, nes vis labiau pamilstu sodininkystę. Nors visą laiką labai mėgau madą, miesto vakarėlius, bet dabar laimę atradau savo šiltnamyje. Todėl iš anksto esu viską pasisėjusi, ir labai džiaugiuosi, kai matau, kaip visos daržovės užauga, labai gražu. Mėgstu eksperimentuoti. Neauginu pilnų aruodų bulvių ar kitų daržovių. Tiesiog mėgstu įvairovę, todėl siunčiuosi įvairias sėklas ir žiūriu, kas galėtų šiltnamyje prigyti, man tai labai maloni veikla. Šią savaitę jau matau, kad viskas, kas galėjo sudygti, sudygo, o kas negalėjo, tas turbūt jau ir nesudygs. Na, bet tokia ta eksperimento kaina, kad sužinai, jog kažkas gali būti arba negali“, – sako ji.

Vienas komentarats

  1. Manau drasiai galiu vadintis tikrąja sodininke. Auginu tiek daržoves, tiek vaisius, tiek prieskonines žoleles. Užsiauginu ne tik sau bet ir aprūpinu visą giminę ekologiškomis daržovėmis. Džiugu matyti kaip pavasarį šiltamyje pasimato pirmieji daigai, kuriais itin rūpinuosi, akd augtų vešlūs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *