Baseinai su masažo funkcija – kokia jų nauda sveikatai?

Vanduo – būtinas gyvybės elementas, kuriam skiriame daug dėmesio. Jis ne tik pagirdo, bet ir nuprausia, atpalaiduoja, nuramina. Plaukiojimas baseine – tai kūno mankšta ir poilsis. Augant gyvenimo kokybei, vis daugiau dėmesio skiriama masažinėms vandens savybėms. Nors baseinai su masažo funkcija ne vienerius metus buvo siejami tik su SPA salonais ir gydymo įstaigomis, šiandien minėtoji įranga montuojama ir privačiuose namuose.

Plaukimo ir masažo privalumai

Vandens procedūros gerina kraujotakos sistemą, atpalaiduoja raumenis ir leidžia pamiršti per dieną susikaupusius rūpesčius. Tai viena praktiškiausių priemonių, padedanti mažinti nuovargį ir stresą. Medikai teigia, kad gerai savijautai palaikyti privalome kur kas daugiau dėmesio skirti plaukimo pratimams ir ramiam poilsiui, mėgaujantis vandens masažo privalumais.

Plaukimas stiprina žmogaus sveikatą. Atlikti tyrimai įrodė, kad plaukimo metu atliekami judesiai šalina judamojo aparato sutrikimus ir ugdo atsparumą ligoms. Kadangi plaukimas įmanomas tik horizontalioje padėtyje, kraujas kur kas lengviau teka kraujagyslėmis, pagerėja širdies darbas. Tinkamai kvėpuojant, stiprinami kvėpavimo raumenys. Be to, reguliarūs plaukimo pratimai padeda formuoti atitinkamą kūno laikyseną, suteikia daugiau energijos ir jėgų. Specialistai teigia, kad pusvalandžio trukmės plaukimas padeda sudeginti daugiau nei 250 kalorijų.

Vandens masažas skirtas atsipalaidavimui. Masažuojančios srovelės pasiekia giliausius audinių sluoksnius, todėl kraujas efektyviau pasipildo deguonimi, raumenys atsipalaiduoja, gerėja kraujotaka, mažėja nervinė įtampa. Baseinai su masažo funkcija ypač naudingi po fizinės veiklos, kadangi gerina limfos apykaitą, mažina viršsvorį, celiulito problemas. Atlikti tyrimai rodo, kad reguliarus masažo procedūrų taikymas pagerina smegenų veiklą ir stiprina imunitetą. Vandens masažas ypatingai rekomenduojamas žmonėms, sergantiems neurologinėmis ligomis, turintiems kaulų ir sąnarių, stuburo problemų.

Vandens masažas namuose

Vandens masažas gali būti atliekamas tiek SPA salonuose ar gydymo įstaigose, tiek namuose – modernūs hidromasažiniai baseinai pritaikomi individualiems pirkėjų poreikiams. Atsižvelgiant į konkrečius pageidavimus, SPA baseinai gali būti montuojami tiek lauke, tiek vidaus patalpose. Šio tipo baseinai gali skirtis savo dydžiu, formomis ir masažo funkcijomis. Klientams pageidaujant, masažinė įranga gali būti įrengiama ir įprastame plaukimo baseine, paprastai – tam tikroje baseino dalyje. Siekdami priimti racionaliausią sprendimą, pasitarkite su baseinų montuotojais ir pardavėjais. Rinkitės rinkoje vertinamą gamintoją, kuris rūpinasi prekių kokybe.

Vienas komentarats

  1. Dažnas po sunkios darbo dienos ar savaitės mėgsta vienokiais ar kitokiais būdais atsipalaiduoti. Vieni renkasi aktyvius atsipalaidavimo būdus, kaip tarkim plaukimą baseine, o kiti priešingai – pasyvius, tokius kaip meditacija. Juk medituodami dažnai atsiribojame nuo išorinio pasaulio ir tartum tiltu tarp fizinio ir metafizinio pasaulių pereiname į savo tikrąją asmenybę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *