Garsūs namai iš filmų (II dalis)

Kartais žiūrėdami nuotykių filmus galime tik pasvarstyti, kokia namų statyba kaina atsieitų, jeigu patys nuspręstume pasistatyti tokius namus, kokius pamatome tuose filmuose. Ar išgalėtume pasistatyti tvirtą mūrinį namą, kaip amerikietiškuose filmuose ir serialuose? O ar pavyktų pasistatyti medinį, rąstinį namelį? Jeigu veikėjų charakteriai būna sukurti protingai, tuomet galime patikėti, kad tie žmonės uždirbo pakankamai idant pastatytų tuos namus. Tačiau, jeigu veikėjai nieko daugiau neveikia tik aiškinasi tarpusavio santykius, abejotina, iš kur jie turėjo tiek pinigų namams. Štai keletas įsimintinų namų iš filmų pavyzdžių.

„Vienas namuose“

Jau pavadinimas šaukte šaukia apie tai, kad namas čia yra svarbus. Viskas prasideda name, viskas vyksta name, viskas jame ir pasilieka. „Vienas namuose“ tapo kultiniu komedijų filmu kiekvienoms Kalėdoms. Vadinamasis žanras „visai šeimai“ iš tiesų pritraukdavo prie TV ekranų visą šeimą, o labiausiai tą pavykdavo padaryti tuomet, kai visi susirinkdavo per šventes, pavyzdžiui, per Kalėdas. Taigi, šis filmas yra tobulas pavyzdys, kaip vienas didelis mūrinis namas gali tapti kiekvieno žmogaus Kalėdų simboliu. Namas yra rudas iš plytų, turi didelius baltus langus, tamisaimėlynas langines, gražų lenktą baltą stogelį virš durų. Dviejų aukštų namas su nedideliu kiemeliu ir tvarkingai nukarpytais krūmais šalia. Name gyvena didelė šeima, tačiau važiuodama atostogauti per skubėjimą ji name palieka jaunėlį, kuris ir būna kurį laiką „vienas namuose“, pramogauja, o taip pat ir pamoko vagišius.

Namelis prerijose

Čia taip pat išgirstame namo įvardijimą jau pačiame pavadinime. Šis senas ir buvęs labai populiariu serialas vaizdavo 19 a. valstiečių šeimą Amerikoje. Filmas siekė demonstruoti gerąsias vertybes, nors vėliau, kaip skelbė spauda, filmavimo metu buvo ir pykčių ir skandalų. Šis namelis dažniau matomas iš vidaus. Namo interjeras toks, kokio dabar geidžia daug žmonių, statančių naujus namus. Senovinis, jaukus stilius, minkšti audiniai, medinės sienos, šviesios spalvos, dailios užuolaidos, gražios langinės. Net ir virtuvė tokia, kokia dabar madinga – su metaliniu gartraukiu ir kitais provincijos elementais, kurie šiais metais netikėtai statybų ir interjero pasaulyje išplaukė tiesiai ant mados bangos keteros. Taigi, namelis prerijose dabar galėtų vėl atgimti TV ekranuose vien dėl savo statybos ir interjero ypatybių, kurios daug kam šiuo metu gali atrodyti itin patrauklios. Iš išorės šis namas yra šviesus, medinis, taip pat dviejų aukštų, šalia turi kelis ūkinius pastatus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *