Kaip pasistatyti šiltą namą

Jeigu statote naują gyvenamąjį namą Lietuvoje, jums reikalingas bus jau griežtesnis energinio naudingumo sertifikatas. Tai reiškia, kad termoviziniai tyrimai turės parodyti, jog jūsų namas yra labai sandarus, nepraleidžia karščio, šalčio ir kitų dalykų, kurių neturėtų praleisti namo sienos. Vadinasi, turėsite pasistengti tai užtikrinti darant namą ir numatyti, rengiant jo projektą. Kaip ruoštis, kad namas tikrai būtų šiltas, o termoviziniai tyrimai jam palankūs?

Statybinė medžiaga – akyto betono blokeliai

Visų pirma, rekomenduojama jau patį namą statyti iš geros, šiltos, sandarumą užtikrinančios korėtos medžiagos. Tokia statybinė medžiaga kaip akyto betono bokeliai yra tikrai brangesnė, bet jos ir suteikiamas energinisefektyvumas yra kur kas didesnis. Taigi, jeigu norite puikių rezultatų, patys pasistenkite dėl jų. Raskite geras statybines medžiagas. Jokiu būdu netaupykite ir nestatykite namo su senomis medžiagomis. Namas stovės, stogą virš galvos turėsite, bet bus šalta ir tada teks papildomai investuoti į broko taisymą.

Šiltinimas

Dar vienas svarbus dalykas – gerai apšiltinti namą. Jeigu norite, kad būtų tikrai sandaru, kad termoviziniai tyrimai skelbtų, kad namas yra išties sandarus – būtinai jį apšiltinkite tinkamomis medžiagomis. Tam tinka puikiai akmens vata, stiklo vata ir visos kitos profesionaliose statybinių medžiagų parduotuvėse parduodamos statybinės medžiagos. Tik nepilkite kokių spalių su vabalais ir nekiškite vatos iš pliušinių žaislų. Tai nelabai efektyvu, o ir didina gaisro pavojų.

Geras stogas

Sakoma, kad kepurė saugo ne tik galvą, bet ir visą kūną, nes daugiausiai šilumos išeina per viršų. Dėl to ir namo stogas yra tikrai labai svarbi dalis. Rinkitės gerą skardą, gerus šiltinimo sluoksnius, specialias plėveles. Netaupykite stogui, turėkite jį tikrai gerą, jau geriau apdailai mažiau išleiskite, bet stogą pasidarykite aukštos klasės.

Langai ir durys

Taip pat jums reikės gerų plastikinių arba medinių langų, naujų durų. Tai irgi yra pavojingos sandūros, per kurias gali išeiti labai daug šilumos. Kuo daugiau stiklo paketų turės jūsų langai, tuo bus šilčiau. Nereikia bijoti, kad jeigu namuose yra kokia virtina, stiklinė siena į terasą ar dideli langai, kad name bus šalta. Nebus, jeigu naudosite tikrai labai kokybiškas medžiagas, o stiklo paketas turės daugiau sluoksnių, juk tie oro tarpai tarp stiklų taip pat yra puiki terpė šilumai susilaikyti. Geriausia, jeigu statysite namą samdydami profesionalus ir konsultuositės su gerais meistrais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *