Kas skolinasi greituosius kreditus

KreditaiRinkos analitikai dažnai tikina, kad greitieji kreditai akumuliuoja įvairius verslo sektorius Lietuvoje. Pavyzdžiui, jeigu seniau žmonės negalėdavo kai kurių dalykų įpirkti, o dėl to ir nepirkdavo, tai dabar tokius klausimus džanai ir išsprendžia būtent greitieji kreditai. Taigi, tai skatina prekių ir paslaugų cirkuliavimą. Tačiau nesikliaukime šį kartą protingais ir labai dalykiškais profesionalų analizavimais, o tiesiog paprastai ir žmogiškai pasižiūrėkime į situaciją. Kalbiname keletą skirtingų žmonių ir prašome jų papasakoti savo greitojo kredito istoriją.

Laima, mokytoja

„Aš mėgstu savo darbą ir savo šalį, bet vien mėgimu kartais skrandžio neužkiši. Na gerai, mokytojai uždirba ne tiek ir mažai, lyginant su kitomis profesijomis. Tarkime, žinau, kad kai kuriose aukštosiose mokyklose dėstytojai uždirba mažiau nei vidurinėje mokykloje mokytojai. Bet tai vis tiek yra tikrai ne tokie ir dideli pinigai. Ypač dabar, kai prie euro itin išaugo visų mūsų poreikiai. Aš taip noriu, kad viskas būtų gerai, kad galėčiau tiesiog dirti savo mėgiamą darbą. Deja, jeigu koks nors nenumatytas atvejis, kokia liga ar kažkas sugenda – neturiu tam pinigų. Taip buvo, kai sugedo skalbimo mašina. Nebuvau pasitaupiusi ir teko skolintis“, – pasakoja Laima.

Jurga, 4 vaikų mama

Jurga pažymi, kad auginti vaikus yra labai didelis darbas, kuris suteikia nepaprastai daug laimės, tačiau finansiškai tikrai nėra naudingas. „Valstybė nori, kad didėtų gimstamumas, kad daugiau prigimdytume vaikų, bet išmokos nėra didelės. O dabar dar ir keisis įstatymai, esant dekretinėse bus galima moterį atleisti iš darbo. Apskritai, tai toks darbas (vaikų auginimas), kuris neduoda jokio pelno. Tik viską atiduodi savo vaikams, nes beprotiškai juos myli. Ir to tarsi užtenka. Tačiau, ką padarysi. Visgi, gerai, kad yra greitieji kreditai, kurie kartais gali leisti kažkokius skubius atvejus išspręsti“, – dalijasi savo patirtimi motina.

Ignas, pradedantis verslininkas

Ignas sako, kad norint pradėti savo verslą, turi turėti nemenkas pradines investicijas. Jam nesinorėjo važiuoti į Norvegiją skrosti žuvų tam, kad galėtų užsidirbti pradžiai, todėl nusprendė, jog kaip tik greitieji kreditai ir leis jam pradėti daryti tai, apie ką seniai svajoja. „Su draugu nusprendėme kurti verslą ir tapti verslo partneriais. Abu skolinomės iš greitųjų kreditų pačiai pradžiai. Nes kitaip negali išvis pajudėti iš vietos. Tikiuosi, mūsų startuolis bus sėkmingas ir nereikės graužtis nagus, kad surizikavome“, – pasakoja Ignas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *