Saugokite parketą

Jeigu jūsų namuose sudėtos dvisluoksnės parketlentės, turite tikrai gražias grindis, kurios visur suteikia jaukumą ir gerą skonį. Pasistenkite saugoti savo naują gražų parketą, nes kuo labiau jį saugosite, tuo ilgiau turėsite. Kaip tą padaryti?

Specialūs paminkštinimai ant baldų apačios

Tam, kad dvisluoksnės parketlentės išliktų it naujos, reikia saugoti jas nuo subraižymų. Susibraižę parketlentės – tai dažniausia jų nusidėvėjimo priežastis. Jeigu norite išsaugoti tikrai naujai atrodančias grindis, prireiks šiek tiek pasistengti. Taigi, visų pirma patikrinkite visus baldus, kuriuos turite kambaryje, kuriame sudėtas parketas. Ar tie baldai judinami? Net kartais kai atrodo, kad jūsų stalas visada stovi toje pačioje vietoje, tai iš tiesų būna ne tiesa, nes tas stalas vis pajuda į kairę, dešinę ar kitą kryptį. Na o jūsų užduotis turėtų būti padaryti taip, kad tas stalas tikrai judėdamas nesuraižytų parketlenčių. Specialiose parduotuvėse, taip pat baldų salonuose galima rasti specialius paminkštinimus, kurie klijuojami ant baldų kojų apačių. Paminkštinimai dažniausiai yra apvalūs medžiagos diskeliai, turintys švelnų paviršių vienoje dalyje ir lipduko klijus kitoje pusėje. Paprastai šie paminkštinimai – lipdukai yra gana stori, bent monetos storio. Jeigu audinys būtų visiškai plonas, baldo svoris jį išvis suplotų ir vyktų tas pats grindų raižymas kaip ir nesant lipdukui. Tad saugant parketlentes išsirinkite kuo storesnius lipdukus sunkiausiems ir daugiausiai judantiems baldams. Su paminkštinimais baldai slysčios parketu lengvai, tarsi būtų tam sukurti, ir nieko nebraižys.

Iškart išvalyti nešvarumus

Kita parketo priežiūros dalis – tvarka. Kas kiek laiko siurbsite ar šluosite dulkes, telieka jūsų asmeninis reikalas. Tačiau, jeigu kažko užpylėte, uždrėbėte ar užliejote ant grindų – kuo greičiau valykite, kol neįsigėrė. Nors jūsų parketas veikiausiai prieš jį naudojant buvo kažkaip impregnuotas, paruoštas būtent tokiems nutikimams, tačiau skysčiai, ypač dažantys, vis tiek gali palikti pėdsaką. Pavyzdžiui, kraujas kreša greičiau negu jūs to norėtumėte, todėl jį išvalyti reikia labai staigiai. Antraip turėsite „šašą“ ant grindų, kurį bus nelengva nukrapštyti. Taigi, tvarka ir higiena prisidės prie priežiūros.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *