Skyrybų metu tenka mąstyti apie svarbiausią dalyką – tolimesnį vaikų gyvenimą. Skiriantis paprastai priskiriami alimentai, kuriuos turi vaikų išlaikymui mokėti vienas iš tėvų. Tokia sistema užtikrina vaikui, kad jam bus lengviau augti, kita vertus, kartais gali suteikti galimybę manipuliacijoms. Visgi vaikui svarbiau negu alimentai yra kokybiškas santykis su abiem tėvais. Vaikai po skyrybų yra pasidalijami skirtingais būdais.
Savaitę pas vieną, savaitę pas kitą
Vienas iš klasikinių vaikų dalybos būdų, kuris laikomas gana pozityviu – tai pasidalijimas savaitėmis. Jau gana įprasta tapę tai, kad tėvai lieka abu gyventi tame pačiame mieste ir vaikas savaitę gyvena pas vieną iš tėvų, savaitę pas kitą. Galima sakyti, tai ne toks ir traumuojantis sprendimas, nes vaiko globa ir auklėjimu tuomet iš esmės užsiima abu tėvai, o ne vienas lieka pagrindiniu, kitas tik foniniu. Vaikas taip pat tolygiai dalyvauja abiejų tėvų gyvenime, gali imti iš jų pavyzdį, tarsi tikroje šeimoje. Tik nelieka galimybės matyti abiejų tėvų teigiamo ryšio ir mokytis meilės meno iš tėvų pavyzdžio. Savo ruožtu, tėvams toks pasidalijimas gali būti net labai naudingas, ypač, jeigu daugiau vaikų jie neturi, tik tą vieną. Tuomet tėvai įgauna laisvės ir laisvosiomis savaitėmis gali gyventi taip, tarsi vaiko nė neturėtų: eiti po barus, keliauti į užsienį ir daryti viską, ką daro nesusituokę ir vaikų neturintys žmonės.
Tėtis tik savaitgaliais
Dažna ir liūdnesnį dalybų situacija: savaitgalių ir vasaros tėtis. Dažniau pasitaiko tuomet, kai nėra pakankamo noro dalintis tolygiai, arba kai vienas iš tėvų gyvena toli vienas nuo kito ir dalybos kas savaitę atrodo problematiškos, nes tuomet būtų per toli mokykla, darželis, etc.
Visiškas vieno iš tėvų pradingimas
Skaudžiausia – kai vaikai auga visiškai nematydami vieno iš tėvų. Tai nutinka dėl įvairių situacijų. Visuomenė linkusi apkaltinti nusišalinusį tėvą, tačiau gali būti, kad tai tampa vieninteliu vyro būdu išgyventi po skyrybų, o ne nusižudyti. Kad jam mažiau skaudėtų, jis pasirenka išvis nematyti savo vaikų.
Namai, į kuriuos pakaitomis ateina gyventi tėvai
Tai naujoviškas, vakaruose kartais bandomas modelis, laikoma, kad jis yra geriausias vaikams ir mažiausiai traumuojantis. Kada pasirenkamas bendras namas, kuriame visada gyvena vaikas, o tėvai keičiasi kas savaitę. Taip pat jie turi ir atskirus namus, taigi, iš viso reikia trijų nekilnojamojo turto objektų.