Automobilių remonto alternatyvos

Nuolat klientų kupini autoservisai ir aukštos kainos verčia ieškoti alternatyvų, ypač kai susiduriama su iš pažiūros nedideliu gedimu. Pavyzdžiui, valdymo svirties įvorės keitimas atrodo nėra didelis darbas – tai tik vienos detalės pakeitimas. Tačiau dažnai jis gali smarkiai patuštinti piniginę bei priversti laukti ne vieną dieną, o juk mašinos reikia čia ir dabar. Todėl nutarėme apžvelgti mašinų remonto paslaugų alternatyvas.

Garantija, rizika ar savarankiškumas?

Visų pirmiausia tikriausiai pagalvojate apie autoservisą. Autoservisas nėra labai greitas ar pigus variantas, tačiau garantuotai jūsų automobilis bus specialistų priežiūroje. Todėl tiems, kurie neriboja savo išlaidų ir turi kitą automobilį ar yra nieko prieš luktelėti keletą dienų ar savaitę, kol automobilis bus sutvarkytas, šis variantas gali būti tinkamas. Deja, tai nėra didžioji dalis žmonių. Kitiems šis variantas gali būti nepatogus ir pasirodyti per brangus, ypač tvarkant smulkų gedimą už nemažą kainą, todėl šie žmonės linkę ieškoti alternatyvų.

Kita alternatyva tai šiandienos naujausia tendencija – internetinis automobilių servisas. Ši paslauga siūlo nemokamas vaizdo įrašų instrukcijas, kuriose specialistai aiškina ir rodo kaip pačiam sutvarkyti gedimą. Žinoma, tai nekainuoja nė cento, tačiau reikalauja kantrybės, savo laiko ir tam tikrų, elementarių įrankių. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad tai galioja tik smulkesniems gedimas, tokiems kaip detalių keitimas ar panašiai. Šis variantas puikiai tinka žmonėms, kurie linkę taupyti ar neturi finansinių galimybių išlaidauti autoservisuose. Be to, vyrams tai dažnai tampa ir atpalaiduojanti pramoga, todėl tai gali turėti ir asmeninio malonumo teikiančios naudos.

Trečia, tačiau, mūsų manymu, prasčiausia alternatyva yra nelegalia veikla užsiimantys „garažai“, kurių paslaugos plinta iš lūpų į lūpas su atsiliepimais: „mano pažįstamas gali pigiai patvarkyti…“. Tačiau tokios paslaugos dažniausiai baigiasi prastai ir tokiais atvejais puikiai pasitvirtina patarlė: „šykštus moka du kartus“. Dažnai tokie „autoservisų specialistai“ iš tikrųjų yra mėgėjai į kurių darbo etiką neįeina sąžiningumo ir kokybės sąvokos. Gedimas dažniausiai sutvarkomas laikinai ir vėl pasikartojus gedimui paaiškėja, kad jis niekada ir nebuvo iš esmės sutvarkytas, todėl vėl tenka kreiptis į tikrus specialistus ir mokėti dar kartą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *